فزیک

سوال اول :ضریب‌لزوجیت گریس را محاسبه کنید درحالیکه کثافت آن ۰.۹ gr/cm3 و یک کره المونیمی با کثافت ۲،۸ gr/cm3 ، و قطر ۳ ملی متر و ارتفاع ۲۴ سانتی متر را در مدت ۱۸ ثانیه در داخل آن سقوط نماید سوال دوم: هر گاه در یک سیستم کتله فنر ۰،۵ کیلوگرام و ۶۰‌اهتزاز در مدت ۴ ثانیه تکمیل میکند فریکونسی آن را دریابید

مطالب مشابه

7 Comments. Leave new

 • داکتر محمد شریف پاینده
  18/02/2018 11:34
  احمد جان، سوال اول تانرا لطفاً دوباره مطرح کنید و تصویر آنرا اپلود کنید بخاطریکه درست تایپ نشده است و از آن مفهوم گرفته نمیشود. درینجا تنها سوال دوم را حل میکنیم. برای حل سوال دوم بخاطریکه فریکونسی دریافت شود تعداد اهتزازات را بر زمان اهتزاز تقسیم کنید. بخش کتله در حل این سوال استفاده نمیشود. بناءً فریکونسی طور ذیل دریافت میشود. \(f = \frac{{60}}{4} \to f = 15Hz\) از شما خواهش میشود تا هر سوال را جدا جدا مطرح کنید بخاطریکه در آینده استفاده برای دیگران آسان باشد.
  پاسخ دادن
 • محمد زبیر
  18/02/2018 13:42
  سلام استاد. من میخواهم در کانکور طب را انتخاب کنم .اما مطمعن نیتم که کدام بخشش را.که هم در مدت کوتا خلاص شود واز لحاط مادی نیز خوب باشد چون من فرزند بزرگ خانواده ام
  پاسخ دادن
  • داکتر محمد شریف پاینده
   18/02/2018 17:23
   نظر به اهدافی که شما دارید، ستوماتولوژی یا طب دندان خوب است. زودتر نیز تمام میشود و در آینده زمینه کار نیز دارد. طب صحت عامه یا طب وقایه نیز خوب است. در طب وقایه داکتر معالج نمیشوید اما زمنیه کار خواهید داشت.
 • محمد زبیر
  21/02/2018 22:52
  استاد محترم شما معالج کدام بخش هستید
  پاسخ دادن
  • داکتر محمد شریف پاینده
   21/02/2018 22:55
   من داکتر معالج نیستم. یعنی چی؟ من از طب کابل از بخش معالجوی فارغ شده ام اما نظر به مصروفیت های تدریسی تا بحال تخصص نگرفته ام. تصور کنید من یک داکتر مانند داکتر عبدالله هستم. تشویش نکنید داکتران مانند من که تخصص ندارند در افغانستان خیلی زیاد اند.
 • سلام استاد میخواستم در مورد رشته اقتصاد ملی و تکنالوجی معلوماتی و مخابراتی وزارت مخابرات پوهنتون کابل معلومات بگیرم چگونه رشته ها اند؟؟
  پاسخ دادن
  • داکتر محمد شریف پاینده
   22/02/2018 17:16
   متاسفانه من در باره این رشته ها زیاد معلومات ندارم. از یک کسی که اقتصاد را خوانده باشد بپرسید تا برای تان معلومات دقیق بدهد. بصورت عموم درباره هر رشته که معلومات میخواستید باید از کسی بپرسید که در همان رشته درس خوانده باشد بخاطریکه دیگران نمیتوانند به شما معلومات دقیق بدهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست