مرکز آموزش علوم ساینسی انیس، روز پنج‌شنبه ۱۹ اسد، نهمین همایش تجلیل از نخبگان مرکز آموزشی انیس در کانکور ۱۳۹۵ـ ۱۳۹۶ را برگزار کرد و بیش از یک‌هزار دانش‌آموز نخبۀ این مرکز که مؤفقانه آزمون کانکور را سپری کرده و وارد تحصیلات عالی شده‌اند، ستایش به‌عمل آورد.

در این همایش که مقامات بلند رتبۀ دولتی، استادان پوهنتون‌ها، خبرنگاران و جمع کلانی از دانشجویان جوان شرکت کرده بودند. آقای حمیدالله فاروقی، وزیر مشاور ریاست جمهوری در امور تحصیلات عالی و رئیس پوهنتون کابل به‌ نمایندگی از سکتور تحصیلات عالی و دولت جمهوری اسلامی افغانستان مؤفقیت این دانش‌ آموزان را مبارک‌ باد گفته و ورود شان به‌تحصیلات عالی کشور را خوش آمدید گفت و در مورد مسؤلیت‌های دانش‌جویی سخنرانی دانشمندانه‌یی ایراد فرمودند.

عبدالغفور لیوال شاعر، نویسنده و معین وزارت سرحدات، اقوام و قبایل پس از ستایش و قدردانی ویژه از مرکز علوم ساینسی انیس به‌ مشکلات جوانان در زمینۀ کاریابی و تاریخ‌چۀ مختصر معارف و تحصیلات عالی کشور پرداختند و آیندۀ افغانستان را امیدبخش خواند.

داکتر اسدالله محقق جهانی، معین انکشاف نصاب تعلیمی و تربیه معلم وزارت معارف به اهمیت تعلیم و تربیه از منظر آموزه‌های دینی کشور پرداخت و وجود آموزشگاه انیس و فراغت کتلۀ بزرگ دانش‌آموزان این آموزشگاه را خوشبختی بزرگ و نعمت عظیم برای جامعه خواند.

داکتر فریده مومند، وزیر پیشین تحصیلات عالی کشور در مورد شفاف‌سازی پروسۀ کانکور سخنرانی کردند و گزارش کارکردهای خویش در جریان کارشان در وزارت تحصیلات عالی را ارایه کرده از نقش آموزشگاه علوم ساینسی انیس قدردانی کردند. پس از سخنرانی ایشان، مرکز آموزشی انیس برای بزرگداشت از کارکردهای شایسته و قابل ستایش داکتر فریده مومند، لوح ستایش را برای شان تقدیم کرد.

در ادامۀ همایش به‌ شمول بزرگانی که نام‌ های شان ذکر گردید، آقای امان‌الله ایمان نویسنده، مترجم و رئیس مطبوعات و سخنگوی ستره محکمه جمهوری اسلامی افغانستان، آقای حمیدالله حاتم مشاور مقام وزارت معارف، مولوی محمد شعیب صیقل رئیس مدارس و دارالعلوم‌های معینیت تعلیمات اسلامی وزارت معارف، محمد وحید نوری رئیس روابط بین الملل وزارت معارف، راز محمد پاینده رییس مالی و حسابداری وزارت معارف، احمد رومان عباسی قهرمان تکواندوی افغانستان، نعیم نظری ژورنالیست مؤفق کشور و استادان محترم انیس در اهدای تقدیرنامه‌ها برای نخبگان این مرکز سهم گرفتند و برنامه با گرفتن عکس دسته‌جمعی و صرف طعام چاشت به پایان رسید.

فهرست

you're currently offline